Sportovní rybolov-Samkův rybník

Sportovní rybolov-Samkův rybník

Vítejte na stránkách soukromého rybářského revíru, určeného pro sportovní rybolov.

 

Vážení přátelé rybáři a rybářky, Povolenky je možno zakoupit pouze po předchozí telefonické domluvě. Zároveň všechny prosíme o dodržování aktuálních epidemiologických opatření, zejména pak při nákupu povolenek mějte prosím na sobě ochranu úst a nosu.

Samkův rybník je ideálním místem pro všechny rybáře. Není daleko od Prahy, ani od okolních měst a vesniček, je kousek od silnice a přístupný celoročně.  Není problém se k vodě dostat vlastním autem, ale stejně tak je snadno dosažitelný pro ty, kteří auto či jiný pojízdný prostředek nevlastní.

Samkův rybník se nachází mezi vesnicemi Čenětice a Křížkový Újezdec na Praze - východ. Jeho rozloha činí bezmála 1 hektar. Podle dochovaných písemností je jedním z možných zdrojů pražského potoka Botič . Břehy jsou pozvolné, travnaté  a poměrně dobře přístupné. Rybí osazenstvo se skládá zejména z kaprů, naleznete zde i amury, tolstolobiky,perlíny, karasy, okouny ..... atd. Rozhodně se zde nacházejí trofejní ryby viz Fotogalerie.

 

Z dravců pak naleznete štiky a sumce.Nutno podotknout, že cílený lov dravců, ať na přívlač, či na rybičku je ZAKÁZÁN.

Na rybníku se chytá celoročně, vyjímku tvoří noční povolenky a povolenky na 24 hodin, které jsou omezeny na období od 1. května do 30. září viz Rybářský řád.

Povolenky se prodávají pouze typu "Chyť a pusť", více naleznete v Ceníku. Koupi povolenky pak můžete řešit buď telefonicky, nebo osobně, vše naleznete v Kontaktech. Rybník lze po dohodě pronajmout i  celý.

Rybářské závody jsou oznamovány v  dostatečném předstihu a to zde na webových stránkách, registrovaným uživatelům i emailem.

Vzhledem k množícímu se porušování pravidel a rybářského řádu (krádeže ryb) se s účinnostní od 1.6.2017 ukončuje prodej povolenek typu "Jeden kapr".Od tohoto data lze zakoupit pouze povolenky typu "Chyť a pust".

Od tohoto data si nelze žádnou chycenou rybu odnést s sebou. Dále budou probíhat zvýšené kontroly rybářskou stráží a správci rybníka.

 

Petrův zdar